Szwedzka Polka nominowana do Mystery Blogger Award przez Blog Caffe.

unnamed

Być nominowaną do Nagrody Mystery Blogger Award jest oczywiście zaszczytem i maleńką satysfakcją, że komuś się podobają moje „wypociny”. Serdecznie dziękuję Blog Caffe (https://blogcaffe.wordpress.com/). Śledzę ten blog od jakiegoś czasu i zgadzam się zupełnie z opisem:

„Ten blog to mój „teren prywatny”, na który każdy może wejść. Będę pisać kiedy chcę i o czym chcę. Nie każdy musi się ze mną zgadzać… Czasem trochę koloryzuję, czasem zostawiam niedopowiedzenia, czasem chętnie biorę się za pisanie o sprawach, którymi na co dzień się nie zajmuję. Zawsze mam swoje zdanie, które… czasem zmieniam. Moje prawo, bo mój teren.”

WHAT IS MYSTERY BLOGGER AWARD?

The “Mystery Blogger Award” is an award for amazing bloggers with ingenious posts. Their blog not only captivates; it inspires and motivates. They are one of the best out there, and they deserve every recognition they get. This award is also for bloggers who find fun and inspiration in blogging; and they do it with so much love and passion. – Okoto Enigma

CZYM JEST NAGRODA MYSTERY BLOGGER?

Nagroda „Mystery Blogger Award” to nagroda dla niesamowitych blogerów o genialnych postach. Ich blogi nie tylko urzekają; one inspirują i motywują. Są jednymi z najlepszych na świecie i zasługują na każde uznanie, jakie otrzymują. Ta nagroda jest również dla blogerów, którzy znajdują radość i inspirację w blogowaniu; i robią to z wielką miłością i pasją. – Okoto Enigma.

Link: https://www.okotoenigmasblog.com/my-greatest-creation-yet/

RULES REGARDING THIS AWARD:

1. Put the award logo/image on your blog
2. List the rules.
3. Thank whoever nominated you and provide a link to their blog.
4. Mention the creator of the award and provide a link as well
5. Tell your readers 3 things about yourself
6. You have to nominate 10 – 20 people
7. Notify your nominees by commenting on their blog
8. Ask your nominees any 5 questions of your choice; with one weird or funny question (specify)
9. Share a link to your best post(s)

ZASADY DOTYCZĄCE NAGRODY:
1. Umieść logo/zdjęcie nagrody na swoim blogu
2. Wymień zasady.
3. Podziękuj temu, kto Cię nominował i podaj link do jej/jego bloga.
4. Wspomnij twórcę nagrody i podaj również jego link
5. Powiedz swoim czytelnikom 3 rzeczy o sobie
6. Musisz nominować 10-20 osób
7. Powiadom swoich nominowanych, komentując to na ich blogach
8. Zadaj swoim kandydatom 5 dowolnych pytań; w tym jedno dziwne lub zabawne (sprecyzuj)
9. Udostępnij link do Twojego najlepszego wpisu (wpisów)

3 rzeczy o mnie. Trudne zadanie!

1. Uważam, że każdy wiek ma swój urok (jestem w wieku zaawansowanym) i nie należy się z jego powodu ograniczać ani ulegać stereotypowym pojęciom o tym co wolno, co wypada, co przystoi itd. Niedawno straciłam męża. Wydawało mi się na początku żałoby, że to już koniec mego życia. A przecież tak nie jest. Teraz podróżuję, spotykam ludzi, przeżywam uczucia przyjaźni, miłości, uczę się, podążam za technologią cyfrową (mój konik). Żyję i cieszę się każdym dniem, czyli CARPE DIEM. Mąż jest zawsze w mojej pamięci i jest pewnie dumny ze mnie.

2. Od dzieciństwa jestem wszystkiego ciekawa. Myślę raczej niekonwencjonalnie „out side the box” jak to teraz ładnie się określa. Stąd czerpię energię i radość życia. Ciągle jestem w pogoni za czymś innym ale doceniam to co mam. Nie wiem, czy jest to cecha wrodzona czy nabyta, wiem natomiast, że warto jest czasami zaryzykować aby otrzymać satysfakcję odkrycia czegoś nowego, doznać niespodziewanych uczuć, powiększyć horyzont myślenia. Na siatkówce ocznej zakodowany mam rysunek człowieka starożytnego świata, z ciekawości wychylającego się poza krawędź okrągłej płaszczyzny, przedstawiającej naszą ziemię.

3. Wierzę w dobroć Człowieka. Mimo wszystko. Mimo, że niejednokrotnie doznałam z tego powodu i cierpień i zawodu. Ale w sumie jest mi dobrze z tą cechą. Pozwala mi ona pozostawać zawsze w optymizmie.

OTO MOJE NOMINACJE, w przypadkowej kolejności :

1.
https://znaczeniacienia.wordpress.com/

elc5bcbieta-brodnicka1

„Nazywam się Elżbieta Brodnicka. Skończyłam Psychologię Stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracuję jako biegły sądowy, psycholog – konsultant dowódcy w jednostce wojskowej oraz w Stowarzyszeniu Stricte w Szczecinie.
Kocham czytać, malować, pisać, poznawać fascynujących i inspirujących ludzi, słuchać muzyki i tańczyć. Uwielbiam chodzić po „krzaczorach”  i patrzeć w niebo. Lubię wczesne poranki. A Ty?”

A ja osobiście bardzo lubię opowiadania o Człowieku. Z niecierpliwością czekam na następny odcinek.

2.
https://365dniwobiektywielg.wordpress.com/

365

„To tu każde wydarzenie z dnia będzie opisane, bardzo krótko ale ze zdjęciem „

Świetny pomysł na każdy dzień, doskonałe zdjęcia i ciekawe opisy.

3.
https://chrysalisplus.com/

galtz

„I’m a retired music educator, a publisher of a monthly tabloid and have published special interest articles in The Issaquah Press, The Leavenworth Echo and the Mr. Music syndicated series in Kid n’ Around Newspaper.

This site is concerned with the mission of the mind. To tell a story is a transient thing. To write it down lasts forever. As thoughts and ideas occur they race across the memory banks of the mind. Unless they connect with something already stored they fade and disappear. By writing they can be recovered and stored again for posterity.”

Moments, Myths and Monuments – interesujące i niezwykłe opowiadanie.

4.
https://opinioniweb.blog/

opinione

„Mi chiamo Roberto e sono un semplice insegnante di religione di scuola primaria, in poche parole per i più l’emblema del fancazzismo umano! E visto che il sito è dedicato proprio alle opinioni, ebbene esprimete pure i vostri pareri in merito, io proverò a rispondere, ma con una premessa… CHE SIANO OPINIONI CONSAPEVOLI!!! Cosa significa questo, almeno per me, lo scopriremo insieme se ci sarà qualcuno che avrà la pazienza e la voglia di seguire il filo dei miei pensieri nei vari post. C’è pure il caso che io non abbia poi molto da dire, finendo velocemente nella pattumiera del web!”

Różnorodne wpisy na tematy polityczne, ekonomiczne, filozoficzne i religijne. Najszczególniej przemawia do mnie jego poezja.

5.
https://mateuszskrzynski.wordpress.com/

Mateusz Skrzyński

„Urodziłem się i przeżyłem. Studiowałem, a jakże. Mam żonę, kota i rząd pikantnych papryczek na parapecie. Posiadam telefon, komputer i trochę wiary w siebie.”

„Pięść, Skowyt oraz Głodujące Psy” to zbiór nagradzanych i publikowanych w pismach literackich wierszy (oraz innych) starannie wybranych z ponad dwustu, które napisałem przez ostatnie dwa lata. Jest to poezja egzystencjalna, która o rzeczach skomplikowanych mówi w sposób prosty, a o prostych w sposób jeszcze prostszy. Dużo w niej czarnego humoru, prawdziwych ludzi i ich sposobów na uniknięcie szaleństwa.”

Przeczytaj a z pewnością się zgodzisz ze mną, że to twórczość przez duże T.

6.
https://waldfoto.wordpress.com/

Wald

„…niespotykanie spokojny, wszystko potrafię zrozumieć – oprócz przemocy i agresji. Nie uznaję siłowych rozwiązań. Biało-czarny świat ustępuje u mnie miejsca szarościom wszelakim. Odcienie szarości jednak nie przesłaniają mi barw, które kocham. W zależności od stanu duszy czuję ich temperaturę, nasycenie, intensywność, kontrast i jasność. Wierzę w Ludzi, wierzę w Prawdę, wierzę w Sprawiedliwość. Bogu ufam…aha i jeszcze coś! Właściwie, to od tego powinienem zacząć – jestem niepoprawnym optymistą. :-)”

Oprócz tego, że mamy podobne cechy charakteru to zdjęcia jego i ich opisy są nadzwyczaj piękne i trafne.

7.
https://2latado30charyszka.wordpress.com/

2 lata

„Zbiór myśli mniej lub bardziej nieuporządkowanych. Składnica uczuć, pomników pamięci, ludzkich sylwetek. Światem, który migotliwie zachęca do uczestnictwa w nim i komentowania jego cudów i porażek.”

Gdy chcę doznać czegoś super to z przyjemnością odwiedzam ten blog.

8.
https://flowartstation.com/

31934920848389-562f21e83144d

„Flow Art Station publishes the best in modern art, design, photography, illustration, painting, dark art, craft, sculpture and much more. Artistic inspiration for open and curious minds. Passionate art website to offer you a carefully selected, cutting-edge and highly sought-after content in many fields of Modern art. Promote so, inspiring billets from around the world! (nsfw) *Recommended for connoisseurs, admirers of all creative eclectism.”

Najwspanialszy blog z zawartością, która zadziwia, szokuje, inspiruje i wszystkie inne „-uje”.

9.
https://grzesiopolak.com/

Grzesio

Informacje Grzesio Polak
Rodzina, szkoła, studia, otoczenie, doświadczenia, samouczki itd. – nic nie pomogło i Grzesio pozostał niekompatybilny ze zorganizowanym systemowo światem, czyli nigdy nie dorósł. Krnąbrny genotyp, wbrew wszelkim zewnętrznym wpływom, zapobiegł manifestacji procesów dojrzewania, skazując nieboraka na łasce osobistych, infantylnych wyborów oraz politycznie niepoprawnych konkluzji. Tak więc Grzesio kroczy po padole ziemskim, zmagając się ze swoją naturą, tudzież z naturą szerzej rozumianą (życiem generalnie; stanem rzeczy; siłami uniwersum), a walka jest to nierówna! Miłego czytania!”

Ten blog nie da się opisać, należy go przeczytać. Każdy wpis to kaskada wyrafinowanych określeń, słów, opisów, rozmyślań. Ataki śmiechu nawiedzają człowieka niby tsunami.

10.
https://zapisz.blog/

Z

Jest to niezrównany magazyn literacko-społeczny, bogate źródło do wszechstronnej wiedzy.

11.
https://carmacfoto.blog/

cropped-gijon-309

Soy un aficionado a la fotografía y a la música. De pequeño veía la vieja cámara Praktica de mi padre y me imaginaba las maravillosas fotos que podría sacar con ella.

Con el tiempo pude comprender que la cámara era un simple instrumento técnico que me facilitaría sacar fotos, pero realmente de donde partían era de mi cerebro, de mi vista, de mis sentimientos. Sí, dependiendo del estado de ánimo y concentración que tengo en cada momento. Y sobre todo de observar y aprender del trabajo de otros fotógrafos aficionados.

Me gusta hacer todo tipo de fotos, pero quizás las que más son a las que yo defino como “cosas“. Son un tipo de imágenes que me resultan difíciles de catalogar pero que veo algo especial en ellas.

W zdjęciach tego bloga podziwiam wspaniałą perspektywę ujęć.

12.
https://5000lib.wordpress.com/

logo

Miło Cię widzieć. A jeszcze bardziej czytać. Kierunek zwiedzania, tak jak i czytania, czy tu, czy tam, ta czy czyta (m/sz), czytasz (do)wolny. Garść kultury, dwie chochle nauki, szczypta smaku, dystansu i humoru (nie chodzi o płyny ustrojowe). I zabawy słowem i zmęczeniem znaczenia, ot troszkę (wy)tchnienia. Zapraszam.

Nieuchwytny, oryginalny, żartobliwy sposób przelewania na „papier” interesujących, różnorodnych i objętościowo obfitych tematów, stanowiących też źródło wiedzy.

13.
https://ilustrowanynotatnikosobisty.wordpress.com/

mg

„Przez wiele lat współpracowałam przy tworzeniu i stylizacji zdjęć lifestylowych.
Dziś to doświadczenie wykorzystuję na dokumentowanie moich podróży i na fotografowanie żywności. Większość przepisów i zdjęć, które tu zamieszczam zainspirowanych jest kulinarnymi doświadczeniami z podróży.”

Piękne kulinarne zdjęcia oraz  świetnie pedagogicznie przekazane przepisy zachęcają do ich wypróbowania. Lubię podróżować, więc chętnie zaglądam do tego blogu aby obejrzeć interesujące fotki i przeczytać informacje.

14.
https://konekrusoskronos.wordpress.com/

KKK

„This is my weblog about my outer and inner journeys.”

Muszę przyznać, że nie zawsze nadążam śladami zewnętrznych i wewnętrznych podróży Mr. Brigido Anaya, alias the burning heart. Wpisy jego dopingują mnie jednak do poszerzania wiadomości na tematy, które pozostałyby nadal w cieniu mego umysłu.

15.
https://marktheartist.wordpress.com/

MD

„Born in Warsaw, lives in London. The Man of the Renaissance.
Founding member of post-punk band: Higher Love. Vocalist, Drummer, Songwriter, qualified Music Producer.
Lover of music. Favourite acts: Joy Division, Queen, The Cure, Depeche Mode, The Doors, 2Unlimited and Venus Fly Trap (UK).
Tourguide. Enjoys traveling, someone who always is searching for real life experience wherever he goes.
Fan of horror movies, Monty Python, Bartosz Walaszek, Orwell books and Zdzisław Beksiński art.”

Podziwiam jego intelekt, zasób wiadomości, rzutkość w dyskusjach oraz zaangażowanie społeczno-polityczne.

16.
https://polkapolce.wordpress.com/

logomakr_9oveul1

„Chcę być częścią społeczności, której tutaj za granicami kraju niestety brakuje. Odczuwa się to przy obcej tradycji, zwyczajach i mentalności. Dla kogoś, komu wbito do głowy murowane zasady polskości — jest to codzienną jakby udręką. Zresztą chyba każdy, kto opuścił swój kraj, w którym się urodził i wychował — czuje się nieswojo, obco i nie u siebie.

Na moim blogu będą raczej poruszane tematy życiowe, no może znajdę później czas na pisanie felietonów, ale w większości o prozie życia, macierzyństwie, partnerstwie i wszystkim tym, co przyjdzie mi na myśl.”

Czytając ten blog czuję się bliżej Polski, bowiem też mieszkam od lat poza granicami kraju.

Linki do moich najlepszych wpisów

Jest bardzo trudno wybrać kilka wpisów spośród wielu bowiem każdy przedstawia swoją wartość. Jestem dzisiaj w melancholijnym nastroju wybieram więc:

https://ladegis.wordpress.com/2018/06/05/carpe-diem/
https://ladegis.wordpress.com/2018/02/02/spotkanie-wsrod-wspomnien/
https://ladegis.wordpress.com/2017/10/31/wspomnienie-jest-forma-spotkania/

Informacje o Ladegis

"If you don't go over and refresh your thought paths, they start to overgrow" „Jeśli się nie przechodzi i nie odświeża ścieżek myślowych, zaczynają zarastać” H. G. Wells
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Carpe diem i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

20 odpowiedzi na „Szwedzka Polka nominowana do Mystery Blogger Award przez Blog Caffe.

 1. 5000lib pisze:

  Bardzo dziękuję za nominację. 🙂 To miłe. Jak również to, że zaglądasz, czytasz. A Twoje pytania?

  Polubienie

 2. efge63 pisze:

  Congratulations!!!!

  Polubienie

 3. Ladegis pisze:

  I discovered your blog thanks to the Mystery Blogger Award. Very nice. Have a nice day.

  Polubione przez 1 osoba

 4. theburningheart pisze:

  Thank you for the nomination, it’s an honor, we appreciate it. 🙂

  Polubione przez 1 osoba

 5. Ladegis pisze:

  Hope you enjoy it!

  Polubienie

 6. Marzi pisze:

  Chciałam podziękować serdecznie za nominację do nagrody 😊.Choć samą nagrodę przyjmuję z przymrużeniem oka, to Twoją nominację i umieszczenie mojego bloga na Twojej liście, traktuję jako wyjątkowo cenne wyróżnienie. Cieszy mnie niezmiernie, że lubisz zaglądać na moje strony.
  Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam.

  Polubione przez 2 ludzi

  • Ladegis pisze:

   Mam podobny pogląd na tego rodzaju nagrody ale jest to też dobry sposób rozszerzenia kręgu w sferze blogowej i poznania interesujących osób. Oczywiście każde wyróżnienie cieszy. Byłam zdziwiona gdy blog mój znalazł się wśród nominowanych.
   Miłego dnia życzę!

   Polubione przez 1 osoba

   • Marzi pisze:

    Masz rację, już zajrzałam na jeden z blogów z Twojej listy, więc sposób działa.
    Nominacja Twojego bloga do nagrody mnie nie dziwi. Szczerość z jaką go prowadzisz jest w dzisiejszym świecie rzadko spotykaną cechą.
    Miłego dnia!

    Polubione przez 1 osoba

 7. Ladegis pisze:

  Dziękuję bardzo, Jestem wzruszona tą drogocenną dla mnie opinią. Będę powracała do niej w chwilach zwątpienia. Serdeczne i słoneczne pozdrowienia!

  Polubione przez 1 osoba

 8. ironicnc pisze:

  Bardzo dziękuję za nominację. To przemiła wiadomość! Z niecierpliwością czekam na pytania:)

  Polubienie

 9. Dziękuję bardzo za dostrzeżenie mojego bloga (co tak naprawdę odczuwam bardzo często, nie tylko w związku z tą nominacją). Mam dystans do takich akcji, podobnie jak Marzi (na której blog też często zaglądam), niemniej jednak dobrze jest mieć kontakt (choćby wirtualny) z tak wartościowymi osobami! 🙂

  Polubione przez 1 osoba

 10. Ladegis pisze:

  Dobra i pożyteczna zabawa. Bowiem w zasadzie życie blogera jest raczej samotne.
  Blog Twój jest profesjonalny, można się wiele z niego nauczyć, szczególnie z opowiadań o Człowieku. Serdecznie pozdrawiam!

  Polubienie

 11. Monia pisze:

  Również bardzo dziękuję! Serdecznie Panią ściskam i życzę cudownego weekendu. ❤

  Polubienie

 12. Pingback: (504). Piećset artykułów minęło… – Listy i [inne] brewerie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.